Het daglicht najagenHoe mijn naderende dood mijn leven veranderde

Eugene O'Kelly
Status:Verschenen
2007 - Onze prijs € 17,95

Het daglicht najagen bestellen
Het daglicht najagen toevoegen

'Ik was een gezegend mens. Ik had te horen gekregen dat ik nog drie maanden te leven had.'

Eugene O'Kelly stapte de dokterskamer binnen met een volle agenda en allerlei plannen in gedachten. Zes dagen later legde hij zijn functie als president-directeur van KPMG neer. Zijn toekomstplannen waren geslonken tot honderd dagen, net genoeg tijd om iedereen gedag te zeggen.

'Het daglicht najagen' is O'Kelly's eerlijke, aangrijpende en inspirerende gedenkschrift dat werd geschreven in de drieënhalve maand tussen de diagnose hersentumor en zijn dood. Het herinnert ons eraan dat wij de broze, kortstondige momenten van ons leven moeten omhelzen - de tijd die wij doorbrengen met ons gezin, onze vrienden en met onszelf.

Met verbijsterende openhartigheid beschrijft Eugene O'Kelly in dit boek hoe zijn leven uiteenvalt en hoe hij gaandeweg open gaat staan voor een diepgaandere kijk op leven en dood. Onthutsende details over zijn strijd tegen de kanker worden afgewisseld met zijn bespiegelingen van moment tot moment over leven en dood, liefde en succes, spiritualiteit en de zoektocht naar betekenis. Zijn verslag is een eerbetoon aan de kracht van de menselijke geest en laat op een indringende manier zien dat een intenser, evenwichtig en zinvol leven mogelijk is.

Het boek is een bevestiging dat ons leven en de mensen die daarin een rol spelen weliswaar tijdelijk zijn, maar dat de tijd die we erin steken nooit verloren is. En als we onze angst overwinnen - zélfs de angst te worden geconfronteerd met ons levenseinde en de angst degenen van wie we houden achter te laten - kunnen we alles overwinnen.

'Het daglicht najagen' is het inspirerende, gepassioneerde en buitengewoon inzichtelijke verhaal van een opmerkelijke man, die afscheid moet nemen van de wereld waar hij zo van houdt.
Gebonden met stofwikkel | 170 pagina's | Kleur: Zwart/Wit | Taal: NL | Afmetingen: 13 x 19 | ISBN: 9789055945405

Inhoudsopgave:

Een geschenk
Onder de streep
Sterven is hard werken
De optimale dood
Een goed afscheid
Overgang
Het daglicht najagen door Corinne O'Kelly

Share |





Lezersreacties:

NBD|Biblion:

De schokkendste boodschap die een mens kan krijgen: 'U bent terminaal en er is niets aan te doen. U heeft nog ongeveer drie maanden.' Hoe gaat iemand om met die wetenschap? In dit sterke boek beleeft een topman uit het Amerikaanse zakenleven dit gebeuren en hij heeft maar een doel: het moet de beste tijd van zijn leven worden. Hij is gewend alles wat hij onderneemt tot een goed einde te brengen en dat zal ook nu gebeuren. Van de ene op de andere dag zegt hij zijn werk op en begint als het ware een nieuw leven, waarin hij alle mensen met wie hij op de een of andere manier een band heeft, probeert een 'perfect moment' als afscheid te geven. En zich ook klaar te maken voor het volgende leven, waarin hij - gelukkig zeg je bij het lezen van dit boek - echt gelooft. In mei 2005 kreeg hij de schokkende boodschap. In begin september overleed hij en heeft hij zijn doel bereikt: in overgave en heel bewust sterven. Zijn vrouw maakte het boek, dat hij in die laatste maanden schreef over zijn laatste maanden, af en zorgde dat het werd uitgegeven. Een boek, heel geschikt voor mensen, die volop in het leven staan en vergeten dat elke dag hun laatste kan zijn. Het dwingt bij de lezer grote bewondering af.